HALİL OTO SERVİS / Şaşmaz oto sanayi sitesi / BİZE ULAŞIN : 0 312 278 50 35 & 0 532 695 50 51

OPEL SERVİSİ

Ankara opel servisi Halil oto en uygun fiyat garantisi sunar. Servisimizde yedek parça satışı yoktur.
opel-corsa-partikul

opel servis Ankara

Opel corsa GM nin avrupadaki markası olan opel tarafından geliştirilen ve segment olarak b sınıfında yer alan hatcback bir otomobildir. Dizel motor seçeneklerinde partikul filtresi mevcuttur

opel-astra-partikul

opel servisi Ankara

Geniş iç hacmi, yeni nesil motorları ve lider teknolojileriyle Opel'in lokomotif gemisi Astra Hatchback ve sedan modelleri ile yollarımızda. Dizel motorlarda partikül filtresi bulunmaktadır.

opel-combo-partikul

opel özel servis Ankara

Camlı koltuklu ve panelvan olarak üretilen opel combo, 2012 yılından itibaren özellikle fiat doblo ya çok yakın olarak üretilmiştir. Bu aracın partikül arızlarında kesin çözüm Halil oto da.

opel-zafira-partikul

Ankara opel servisleri

Kompakt sınıf MPV'lerin yükselişe geçtiği bir dönemde fonksiyonel 7 koltuğuyla farklı yükleme kombinasyonları sunan Zafira, geniş bir aile aracı olarak karşımıza çıkıyor. Partikül için bize ulaşın.

mokka-partikul-filtresi

opel servis Tavsiye

Suv segmentinin iddalı modeli olan opel mokka 4x4 olarak da üretilmekte. Lüks iç dizaynı ile dikkat çeken araç da partikül filtresi sorunlarınızda en etkili çözümlerle Halil oto olarak yanınızdayız.

insignia-partikul-filtre

Ankara en iyi opel servis

Opel in en iddalı araçlarından birisi olan insignia göz kamaştırıcı tasarımı ve iç dizaynı ile dikkat çekiyor. Partikul filtresi arızası oluştuğunda garantili çözümler Halil oto servis güvencesi ile.

Motorda Tekleme Neden Olur

Benzinin mumlaşması yüzünden karbüratörde şamandıra iğnesi sıkışmış olabilir, temizlemek gereklidir. Şamandıra çok düşük ayar edilmiştir, şamandıra ayarının yenilenmesi gerekir. Karbüratör giriş süzgeci tıkanmış olabilir, temizlenmesi gereklidir. Yakıt pompası arızalı veya kapasitesi yetersiz olabilir, kontrol ettiriniz. motorun teklemesinin sebebi yakıt pompası arızası olabilir Yakıt pompasının filtresi tıkanmış olabilir, temizlenmesi ya da değiştirilmesi gerekir.Opel servisi ne geldiğinizde Yakıt pompası filtre kapağı contası arızalı olabilir, değiştirilmesi gerekir. Eğer varsa, esnek yakıt boruları bükülmüş, kırılmış ya da sıkılmış olabilir. Pompayla depo arasında, yakıt boruları eğilmiş, tıkanmış, veya delinmiş olabilir. Yakıt deposu kapağındaki hava deliği tıkanmış veya daralmış olabilir, temizlenmesi gerekir. Düşük devirdeyken ve rölantide motorda tekleme neden olur? Düşük devirdeyken ve rölantide motorda tekleme sorunu buji arızasına işaret ediyor olabilir. Buji tırnak aralıkları çok kapalı olabilir. İkinci devre bağlantıları kirli, paslı yahut buji kabloları arızalıdır Distribütör kapağı çatlak veya içindeki çevresel elektrot uçları yanmış yahut aşınmış olabilir. Karbüratör hava filtresi kirli olabilir. Supaplarda kaçak olabilir. Platin aralıkları çok kapalı olabilir. Karbüratör ayarsız olabilir. Şamandıra ayarı çok yüksek veya çok alçak olabilir. Şamandıra iğnesi kaçırıyor olabilir. Karbüratör memeleri yanlış veya gevşektir. Rölanti hava kanalı veya yakıt memesinde kısmi tıkanıklık vardır Karbüratör veya manifold flanşı eğilmiş ya da yüzü yaralanmıştır. Yakıt pompası emme klapesinde kaçak olabilir. Supap kayıt boşluklarının büyümesi sebebiyle supap sapları etrafından hava kaçağı vardır. Arabam düşük devirdeyken motor tekliyor diyorsanız yukarıda anlatılan muhtemel sebepleri gözden geçiriniz.Bunun için Ankara opel servisi ne gelebilirsiniz. Yüksek devirdeyken motorda tekleme neden olur? Motor üzerindeki bujiler sıcaktır. Daha soğuk tipteki bir bujiyle değiştirilir. Ancak normal bir bujinin ısı yalıtkanlığı ve fena bir buji contayı sebebiyle de çok ısınabileceğini akıldan çıkarmamak gereklidir. Platin aralıkları çok açıktır. Platin kolları eğilmiş veya sıkışmıştır. Platin yayı gerilimi zayıflamıştır. Supaplar sıkışmıştır. Supap yayları supapları kapamayacak kadar zayıflamıştır, ya da kırılmış olabilir. Ara sıra karbüratöre gelen yakıt miktarı azalıp çoğaldığı için karışım zaman zaman yanmayacak kadar fakirleşmektedir Yakıt donanımında kısmi (motoru tamamen durdurmayacak kadar) buhar tamponu meydana gelmiştir. Ateşleme kıvılcımı zayıf olabilir. Kurumla tıkanmış Manifold Egzoz manifoldu kurumla tıkanmış olabilir.(Yukarıdaki resim) Egzoz manifoldunda, susturucuda ve egzoz borusunda gaz çıkışını güçleştiren bir tıkanıklık vardır. Ateşleme zaman ayan bozuktur. Distribütörde ağırlıklı avans iyi çalışmıyor olabilir. Emme manifoldu ısıtıcısı kapalı olarak sıkışmıştır.

OPEL HİZMETLERİMİZ

Opel Periyodik bakım

Opel Aracınızda partikül arıza işığı yanıyorsa, partikül filitreniz iptal edlir, arıza ışığı cihaz yardımı ile söndürülür ve sorun çözülür.

Opel motor yenileme

Opel de her zaman filtreyi, değiştirmek ya da iptal etmek gerekmeyebilir. Bazı durumlarda filtre temizlenerek sorun uygun fiyata çözülür.

Opel kaporta boya

Opel egr iptali servisimizde en uygun fiyat garantisi ile bir daha sorun çıkarmamak üzere iptal edilir. Arıza ikaz göstergesi de silinir.Arıza bir daha tekrar etmez.

Opel elektrik elektronik

Servisimizde, opel beygir tork artışı, yakıt tasarruf yazılımı ve arıza likaz lambası söndürme işlemlerini güvenle yaptırabilirsiniz.Bu işlemler aracınıza zarar vermez.

OPEL SERVİSİ

OPEL SERVİS

OPEL SERVİS TAVSİYE

EN İYİ OPEL SERVİS