HALİL OTO SERVİS / Şaşmaz oto sanayi sitesi / BİZE ULAŞIN : 0 312 278 50 35 & 0 532 695 50 51

MAZDA SERVİSİ

Mazda servisimizde telefonda danışmanlık hizmeti verlmez, ayrıca perakende yedek parça satışımız da yoktur.
mazda3-partikül-iptali

mazda servis Ankara

Sedan ve hatcback modeli bulunan mazda 3 araçların partikül filtresi iptal etme işlemi yapılmaktadır.

mazda3-partikül-temizliği

mazda servisi Ankara

Mazda 3 aracınızın partikül sorunları, partikül filtresi temizleme işlemi ile giderilebilmektedir.

mazda-cx3-partikül-temizliği

mazda özel servis Ankara

Suv modeli olan mazda cx3 partikül iptal ve partikül filtresi temizleme işlemleri Halil oto da.

mazdacx5-partikül-iptali

Ankara mazda servisleri

Yine mazda nın bir başka suv modeli olan cx5 için partikül iptal ve partikül filtresi temizleme.

bt50-partikül-iptali

mazda servis tavsiye Ankara

Tek ve çift kabinli olarak üretilen mazda bt 50 partikül filtresi iptali servimizde yapılmaktadır.

mazda-bt50-partikül-temizlik

Ankara en iyi mazda servis

Mazda nın ticari sınıftaki tek aracı olan bt 50 partikül filtresi temizleme işlemi Halil oto da...

Amortisör bozulursa ne olur. Amortisör arızasının sonuçları:

Amortisör bozulursa ne olur ? Bozuk amortisörün otomobil üzerindeki etkileri değişik noktalarda kendini gösterebilir. Amortisör bozulursa, direksiyon sertleşir ve duruma göre direksiyonunuz titreme yapabilir. Amortisör ve helezonları kontrol edin ve gerekirse yenileyiniz. Aracınızın süspansiyon sisteminin yerine oturması için biraz yol yapınız. Amortisör arızası frenlerin zayıflamasına neden olur amortisör bozulursa ne olur diye sorulacak olursa, olacak şeylerden biri fren mesafesinin uzamasıdır diyebiliriz. Aşınan amortisör, otomobilin fren mesafesini uzatır 80 km/s hızda kuru ve düzgün olmayan yolda fren mesafesi 26 metre artar 50 km/s hızda virajda fren mesafesi 23 metre artar Bu da emniyetli bir duruşla bir kaza arasındaki farktır Frenleri kontrol ettiriniz veya amortisörleri yenileyiniz. Ani manevra sırasında, iyi bir amortisör daha iyi kontrol sağlar Amortisörleri yüzde 50 aşınmış bir aracın virajdaki maksimum emniyet hızı, kuru bir zemindekine oranla maksimum emniyet hızı yüzde 10 azalır Amortisörlerin mutlaka değiştirilmesi gerekir Amortisör bozulursa araç Islak zeminde kayar Yüzeyi 6 mm suyla kaplı bir yolda amortisörleri yüzde 50 aşınmış önden çekişli bir araç, amortisörleri yeni olan bir araca göre yüzde 10 daha düşük hızda kaymaya başlar Amortisörlerin mutlaka çifter çifter ya da tercihen dördünün birden değiştirilmesi gerekir. Ön amortisörleri değiştirdikten sonra daima bir ön takım ayarı yaptırınız. Amortisör arızası titremelere yol açar Aşınan amortisör araçta sarsıntıya yol açar. Farlar etkilenir ve karşıdan gelenin gözünü alır. Lastikler aşınır. Amortisörlerin görevini görmemesi durumunda lastikler farklı yerlerden aşınır. Amortisör arızası lastiklerin dengesiz aşınması ile kendini gösterebilir. Amortisör bozulursa ne olur sorusuna bir diğer olasılık ise Amortisörün bozulmasının araç kullanımı zorlaştırmasıdır. Direksiyon titremesi gerçekleşebilir. Normal şartlar altında bozuk amortisörler, sürücünün yorgunluğunu artırır ve tepki süresini yüzde 26 oranında geciktirir. Amortisörünüzü kontrol ettiriniz. Aşınmış parçaları değiştirin ve amortisör montajını kontrol ettiriniz.

MAZDA SERVİS HİZMETLERİMİZ

Mazda Periyodik bakım

Mazda aracınızda partikül arıza işığı yanıyorsa, partikül filitreniz iptal edlir, arıza ışığı cihaz yardımı ile söndürülür ve sorun çözülür.

Mazda motor yenileme

Mazda da her zaman filtreyi, değiştirmek ya da iptal etmek gerekmeyebilir. Bazı durumlarda filtre temizlenerek sorun uygun fiyata çözülür.

Mazda kaporta boya

Mazda egr iptali servisimizde en uygun fiyat garantisi ile bir daha sorun çıkarmamak üzere iptal edilir. Arıza ikaz göstergesi de silinir.Arıza bir daha tekrar etmez.

Mazda elektrik elektronik

Servisimizde, mazda beygir tork artışı, yakıt tasarruf yazılımı ve arıza likaz lambası söndürme işlemlerini güvenle yaptırabilirsiniz.Bu işlemler aracınıza zarar vermez.

MAZDA SERVİSİ

MAZDA SERVİS

MAZDA SERVİS TAVSİYE

EN İYİ MAZDA SERVİS