HALİL OTO SERVİS / Şaşmaz oto sanayi sitesi / BİZE ULAŞIN : 0 312 278 50 35 & 0 532 695 50 51

DACİA SERVİSİ

duster-partikül-iptali

Dacia servis Ankara

Türkiyenin en çok satan 2 suv aracından birisi olan 4x2 ve 4x4 dacia duster tüm bakımları servisimizde Halil oto da yapılmaktadır.

duster-partikül-temizleme

dacia servisi ankara

Dacia duster 1.5 dizel motor versiyonlu aracınızın tüm periyodik bakım motor yenileme, baskı balata, fren balataları, elektrik elektronik işlemleri..

sandero-partikül-iptali

dacia özel servis Ankara

Dacia sandero hatcback ve biraz da yüksek olması nedeniyle talep gören bu aracın tüm oto servis ihtiyaçlarını Halil oto da karşılayabilirsiniz.

logan-partikül-temizleme

Ankara dacia servisleri

Dacia logan özellikle steyşın vagon alarak tercih edilen geniş bir araç.Tüm tamir bakım onarımları en uygun fiyatlarla şaşmaz Halil oto servis de.

lodgy-partikul-iptali

dacia servis tavsiye Ankara

5 ve 7 kişilik üretilen Lodgy araçların tüm bakım kaporta boya motor elektrik elektronik arıza ve sorunları Halil oto tarafından uygun fiyatla çözülmektedir..

dokker-partikül-temizleme

Ankara en iyi dacia servis

Ticari sınıftaki Dacia Dokker araçlarınızın servis ihtiyaçları bakımları onarımları için servisimiz Halil oto dan randevu alarak bize ulaşabilirsiniz.

Manuel vites nasıl çalışır:

Motor tarafından oluşturulan güç, tekerleklere ulaşmadan önce, vites sistemi üzerinden geçmelidir. Çünkü farklı sürüş koşullarında, farklı torklar ve farklı hızlar oluşması gerekir. Kısaca vites sisteminin görevi, farklı sürüş koşullarında gerekli tork ve hız değerlerini kontrol ederek, tekerleklere aktarmaktır. Eğer yokuş çıkmamız gerekirse dacia servisi olarak görüşümüz, daha yüksek torka ihtiyacımız var demektir. Motordan gelen güç girişiyle, vites sisteminde hızı azaltıp, torku yükseltebiliriz. Yokuş sona erdiğinde ise, tork ihtiyacı azalır. Bu durumda daha yüksek hızın aktarılmasına müsade edebiliriz. Giriş mili, çıkış mili ve aktarma mili. Farklı dönüşümler elde etmek için farklı dişli oranları gereklidir. Dişliler her zaman birbirine bağlıdır. Ancak çıkış dişlileri, mile gevşek olarak bağlanmıştır. Eğer çıkış miline sadece 1 dişliyi bağlarsak, çıkış mili, bağlanan dişlinin hızında dönecektir. Senkromeç Mekanizması Vites geçişlerinde gerekli dişliyi aktif etmek için gerekli olan kavrama işlemi en önemli kısımdır. Şimdi yumuşak ve kusursuz geçişlerin nasıl gerçekleştiğini Ankara dacia servis olarak inceleyelim: Basitçe giriş ve çıkış milindeki dişlilerin bir tarafında, sürtünme için gerekli olan konik bir yapı ve dişler bulunur. iki dişlinin arasında bir bağlantı parçası vardır. Bu parça mile sabittir. Mille birlikte her zaman döner. Eklediğimiz bu parçanın çevresinde ise sağa sola kayabilen bir bilezik bulunur. Eğer bu kayar bileziği dişlere bağlarsak, dişli ve mil beraber dönebilir. Böylece kilitlemeyi gerçekleştirmiş olur. Ancak bu kilitlenme gerçekleşirken, mil ve dişli farklı hızlarda dönerler. Bu yüzden geçişler hiç kolay değildir. Milin hızı ile dişli çarkın hızını eşitlemek için bir parça daha (eşitleme bileziği) bulunur. Eşitleme bileziği dönebilir ve sağa sola kayabilir. Debriyaj pedalına bastığımızda dişliye giden güç aktarımı durur. Kayar bileziği hareket ettirdiğimizde, eşitleme bileziğini harekete geçiririz. Konik yapılar üzerinde baskı oluşur. Konik yapılar arasındaki yüksek sürtünme kuvveti, dişli ve milin aynı hızda dönmesini sağlar. Debriyaja da bastığımız için hızları kolaylıkla eşitlenmiş olur.

DACİA SERVİS HİZMETLERİMİZ

Dacia periyodik bakım

Dizel benzinli otomatik manuel tüm dacia araçlarınızın düzenli yapılması gereken periyodik bakımlarını servisimizde güvenler yaptırabilirsiniz.

Dacia motor yenileme

Dacia araçlarınızın motor problemleri, silindir kapak değişimi, motor yenileme rektefiye işlemleri en uygun fiyat garantisi ile dacia özel servisinde.

Daica kaporta boya

Dacia araçlarınızın kaporta boya , boyasız göçük düzletme, lokal boya gibi işlemleri en uygun fiyat garnatisi ile Ankara dacia özel servisi Halil oto da.

Dacia elektrik elektronik

Servisimizde, dacia modelleri ile ilgili elektrik aksamı ve elektronik ile ilgili arızalar onarımlar uygun fiyat ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Halil oto.

DACİA SERVİSİ

DACİA SERVİS

DACİA SERVİS TAVSİYE

EN İYİ DACİA SERVİS